Hlavní navigace

Konference LinuxDays spolu s konferencí o openSUSE a Gentoo

23. 5. 2012

Sdílet

Letos v říjnu se v Praze uskuteční hned několik konferencí. Odehraje se zde nově vzniklá konference LinuxDays. K ní se přidá čtvrtý ročník openSUSE Conference, dvanáctý ročník SUSE Labs conference a aby to nebylo málo, přidá se i první ročník Gentoo miniconf. A to vše ve stejné dny a na stejném místě.

Kdy se to všechno odehraje? Celá akce začíná v sobotu 20. října a bude probíhat celý víkend v budově FIT ČVUT v Dejvicích. OpenSUSE Conference a SUSE Labs se po víkendu oddělí a budou pokračovat ještě v pondělí a v úterý, ale už na Masarykově koleji.

Nyní něco ke konferencím samotným.

LinuxDays je nově vzniklá konference, která si klade za cíl vyplnit místo po zrušeném LinuxExpu. S LinuxExpem Praha přišla o velkou open-source konferenci a celá republika o jedinou open-source konferenci, kde projekty mohly získat stánky a oslovit tak návštěvníky akce přímo. A návštěvníci přišli o snadný způsob, jak si promluvit s vývojáři a zapojit se. Proto se po zrušení LinuxExpa dala dohromady část open-source komunity v Čechách a vznikla nová konference. ROOT.CZ je mediálním partnerem konference.

openSUSE Conference se bude letos konat již ctvrtým rokem. Zatím se vždy odehrávala v Norimberku a letos je to poprvé v jiném městě. Jelikož SUSE má velkou pobočku v Praze, volba padla logicky na hlavní město České republiky. Loni byla openSUSE Conference poprvé spojena se SUSE Labs konferencí. SUSE Labs konference má mnohem delší tradici a jednalo se původně o konferenci pro Labs oddělení firmy SUSE (toto oddělení se zabývá kernelem, glibc a jinými hardcore věcmi) a spřátelených firem. Loni se konference poprvé otevřela veřejnosti a ohlasy na tento krok byly velmi pozitivní, proto tomu bude nejinak i tento rok.

Gentoo miniconf je pokus o první Gentoo konferenci, kde by se mohli setkat lidé z Gentoo komunity tváří v tvář a řešit spolu věci spojené s distribucí. Proč zrovna Praha? Máme aktivní českou komunitu a existuje početná německá Gentoo komunita, která to má co by kamenem dohodil. Navíc z Německa pojede spoustu lidí na openSUSE Conference, což nabízí možnosti společného cestování.

Proč vše dohromady? V open source jde hlavně o spolupráci. A když už se plánovalo několik konferencí na víceméně podobnou dobu, spolupráce se přímo nabízela. Vše v duchu open source. Vznikl dokonce i společný rozcestník se společným obrázkem, odkud se můžete dostat na stránky všech konferencí.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky