Hlavní navigace

Konference OpenAlt 2020 hledá přednášející

23. 6. 2020

Sdílet

Josef JoeJoe Mlích Autor: OpenAlt, z.s.

Organizátoři konference OpenAlt 2020 hledají přednášející pro letošní ročník. Letošní podzim bude opět ve znamení otevřených a alternativních řešení a nových možností pro každý den, které řeší nebo otevírají moderní technologie dnešního světa.

První víkend v listopadu (7. a 8.) se bude v Brně konat již 15. ročník komunitní konference OpenAlt. Letošní rok bude určitě odrážet události letošního roku – ukončení podpory veleúspěšných Windows 7, nová vydání linuxových distribucí, pandemie COVID-19, která na dlouhé týdny ovlivnila snad každý aspekt fungování české i světové společnosti.

Jedná se o projekty jako eRoušky, zpracování dat státem poskytovaných dat o pandemii a různé jejich vizualizace v grafech a interaktivních mapách jeho šíření. Nikdo neudělal pro digitalizaci školství a státní správy tolik jako koronavirus. Krizi využili také hackeři, kteří útočili na nemocnice a další kritickou infrastrukturu státu.

I přes nouzový stav se vývoj ve světě open source nezastavil a letošek přinesl spoustu nových zařízení s Linuxem jako například Raspberry Pi 4, PinePhone, PineTab a další. Bdělost státní správy prověřil například hackathon na elektronické dálniční známky. Myslíme si, že v domácích podmínkách vznikla i spousta nových a zajímavých projektů, o kterých svět zatím neslyšel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.