Hlavní navigace

Konzole se SteamOS plánuje 14 výrobců, máme seznam (aktualizováno)

7. 1. 2014

Sdílet

Zástupci firmy Valve prozradili serveru Engadget jména firem, které se zapojily do projektu „Steam Machines“ a nejspíš tak vyrobí vlastní konzole se systémem SteamOS. Ten je založen na Debianu a jeho cílem je dostat počítačové hráče k televizím. Valve tak částečně chce konkurovat herním konzolím jako PlayStation nebo Xbox.

Seznam čítá dvanáct společností, mezi ty největší a nejzajímavější patří Gigabyte, Alienware nebo Zotac, které už s herním byznysem mají bohaté zkušenosti. Potvrzena byla také účast firmy iBuyPower, která na prototypy svých konzolí lákala už před několika týdny. Zbytek seznamu tvoří spíše menší firmy, konkrétně jsou to Falcon Northwest, CyberPowerPC, Origin PC, Materiel.net, Webhallen, Alternate, Next Spa a Scan Computers.

V ostrém prodeji by se konzole se SteamOS měly objevit v letošním roce, konkrétnější informace však nemáme. Současný stav systému navíc ukazuje, že ještě bude třeba udělat hodně práce, zejména co do kvality ovladačů. Bližší informace pravděpodobně výrobci prozradí na právě probíhajícím veletrhu CES.

Aktualizováno: Valve už informace oficiálně potvrdilo. V aktuálním seznamu se nacházejí ještě dva další výrobci: Digital Storm a Maingear.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.