Hlavní navigace

Konzultace EK k přezkoumání kopírovacích pravidel byla prodloužena

7. 2. 2014

Sdílet

Veřejná konzultace Evropské komise k přezkoumání kopírovacích pravidel, v rámci níž může veřejnost vyjádřit svůj názor, byla prodloužena. Evropská komise nyní přijímá odpovědi na otázky ohledně reformy autorského práva v EU do 5. března 2014.Organizace, které se problematikou zabývají, mobilizují veřejnost.

Pirátská strana již před časem publikovala průvodce vyplněním konzultačního formuláře. Iniciativa „Help reform copyright!“ je k dispozici již v osmi jazycích, mj. i v češtině. V době psaní zprávičky návštěvníci z Česka na tomto webu tvořili nezanedbatelnou část.Organizace OSA, nacházející se na druhé straně barikády, zase ve 30. ledna šířila odkaz na iniciativu Creators for Europe. Další osud copyrightu v EU tedy bude pravděpodobně silně ovlivněn tím, která ze stran dokáže přesvědčit více svých příznivců, aby Evropské komisi poslali své odpovědi.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2014 20:44

  Zdeno Sekerák

  Blíží se eurovolby tak závažnou vec si nikdo z europoslanců (ani z ODS) na triko nevezme. Takže se prodloužila doba na konzultace a sfoukne se to po volbách.

 • 8. 2. 2014 17:54

  Eskymák_ (neregistrovaný)

  "Diverse Medien sind in meinem Land nicht zu kaufen oder eine Website, die ich verwenden wollte, war in meinem EU-Land nicht verfügbar"

  moc česky nezní :-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky