Hlavní navigace

Krátce po skončení Groovesharku je na světě první klon

7. 5. 2015

Sdílet

Minulý týden došlo po sedmi letech provozu k ukončení hudební služby Grooveshark. Služba umožňovala nahrávání hudby uživatelům, kteří bez povolení nahrávali autorsky chráněný obsah, což je hlavním důvodem konce služby.

Po táhnoucích se soudních sporech nakonec Grooveshark podlehl a s autorskými organizacemi uzavřel mimosoudní dohodu. Ta zahrnuje zejména uzavření služby, smazaní autorsky chráněného materiálu a vzdání se duševního vlastnictví (patentů apod.).

Jen pár dní po ukončení se na světě objevil neoficiální klon, který rozjel fanoušek Groovesharku. Ten vystupuje pouze pod přezdívkou Shark a tvrdí, že než služba zavřela krám, stihl zazálohovat 90% obsahu původního Groovesharku. Klon můžete nalézt na adrese Grooveshark.io. Co se týče funkcí, umožňuje vyhledávání, streamování a stahování skladeb, podobně jako již mrtvý Grooveshark.com.

Nový Grooveshark je neziskovou organizací a příjmy z reklamy budou údajně použity pouze na provoz a údržbu svých služeb. Podmínky použití říkají, že poslech a stahování hudby je možný jen pro účely vyzkoušení. Uživatel se dále zavazuje po poslechu skladby smazat a koupit si je legální cestou.

(Zdroj: TorrentFreak)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.