Hlavní navigace

Která klávesnice u smartphonu je lepší? Softwarová nebo hardwarová?

11. 3. 2010

Sdílet

V dnešní době se setkáváme velice často s chytrými telefony. Už nejsou jen výsadou technických bláznů nebo bohatých manažerů. Dají se pořídit za rozumné ceny a každý z našich operátorů má nějaký ten kousek v nabídce.

Jedna z prvních věcí, které řeší každý před nákupem tohoto zařízení je klávesnice. Některé typy mají klávesnici vysouvací, některé mají standardní telefonní klávesnici a některé mají pouze klávesnici softwarovou.

Na serveru Pcpro.co.uk vyšel článek, kde redaktor vzal šest telefonů a v základním nastavení (tak jak je vybalil z krabice) na nich provedl sadu stejných testů.

Výsledky
(Zdroj obrázku: Pcpro.co.uk)

Když pomineme dobu psaní, protože ta záleží na zkušenosti pisatele, tak je poměrně zajímavé se podívat na počet chyb a i na poměr rychlosti. Na některých hardwarových klávesnicích byla rychlost i 2× vyšší než na klávesnici softwarové. Což se při psaní mailů už docela projeví.

Jedním z testovaných telefonů je i náš známý HTC Hero s OS Android. Nedopadl zrovna nejlépe. Škoda, že se do testu nedostal i náš nejrozšířenější T-Mobile G1.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?