Hlavní navigace

Které novinky se nedostanou do jádra 3.3

24. 1. 2012

Sdílet

Vývojáři linuxového jádra slíbili řadu novinek do verze 3.3, jejíž release kandidát vyšel před několika dny. Phoronix to ovšem vzal z druhé strany a zmiňuje se o novinkách, které se do této verze ještě určitě nedostanou. Jsou to: VIA KMS, podpora pro karty Radeon řady 7000, Intel RC6, podpora akcelerace pro Medfield (Poulsbo), nový plánovač pro SSD disky, vylepšení Raiser4, komprese v Btrfs, podpora adaptivního tickless jádra a další. Část těchto novinek je ale ve vývoji, takže se jich snad dočkáme v jádře 3.4.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2012 15:52

  Paulie (neregistrovaný)

  1. Z celé zprávičky se zdá, že všechny tyto features byly vývojáři slíbeny, respektive je v plánu je do jádra přidat. Minimálně v případě akcelerace pro PowerVR grafické karty (Medfield, poulsbo) je to spíše přání Michaela Larabela.
  2. Vylepšení Raiser4: Reiser4 v jádře vůbec není, tj. není co vylepšovat, zdrojový článek přímo píše "still no interest in mainlining the Reiser4 file-system". Možný překlad: nikdo nemá zájem o to aby byla podpora pro Reiser4 začleněna do vanila jádra.
  3. komprese v Btrfs: komprese v Btrfs už dávno je (tuším LZMA), tady zdrojový článek píše jen o implementaci dalšího algoritmu (Snappy), který má mít o něco horší kompresi ale mnohem větší rychlost.

  Prosím příště pořádně přečíst. Phoronix.com sám o sobě není zářným příkladem perfektní novinářské práce, ale překlady jeho zpráviček na root.cz jsou ještě mnohem horší.

 • 24. 1. 2012 16:11

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  Prosím příště pořádně přečíst. Phoronix.com sám o sobě není zářným příkladem perfektní novinářské práce, ale překlady jeho zpráviček na root.cz jsou ještě mnohem horší.

  Neremcej, dnes už tu byly od pana šéfredaktora horší, např. francouzské městečko Gendarmerie... :-)))

 • 24. 1. 2012 17:44

  Smokie (neregistrovaný)

  No sa z toho teraz nepokakaj :) Ty si tu uz tiez pustal pekne hlody.

Byl pro vás článek přínosný?