Hlavní navigace

Lamassu už prodalo 100 bitcoinových "bankomatů"

Roman Bořánek

Společnost Lamassu oznámila, že prodala již 100. bankomat na bitcoiny, přesněji řečenou automatickou směnárnu, a na dalších 120 už přijala objednávky. Automat této firmy zaujme hlavně příjemnou cenou 5 tisíc dolarů a poměrně pěkným designem. Konkurenční zařízení toho sice nabídnou více, ale už za podstatně vyšší cenu. Robocoin své masivní skříně prodává za čtyřnásobek.

První bankomat na bitcoiny byl uveden do provozu teprve před dvěma měsíci v kanadském Vancouveru. Od té doby ale bankomaty rostou jako houby po dešti. V příštím roce by navíc měly přibývat ještě rychleji. První bankomat, právě od Lamassu, už je i v Bratislavě. Zájem je poměrně velký, během prvního měsíce bylo uskutečněno na dvě stě transakcí. Další proto provozovatel plánuje umístit do Košic.

Česká republika na svůj první bankomat teprve čeká, podle dřívějších informací už se někteří místní podnikatelé o zařízení zajímali. Lamassu také připravilo speciální mapku, kde jsou místa s jejich bankomaty vyznačena. Bohužel ale jen orientačně a jednotlivá místa nelze rozkliknout a zobrazit více informací.

(Zdroj: CoinDesk)

Bitcoin Machine
Autor: Lamassu

Bitcoin Machine

Našli jste v článku chybu?