Hlavní navigace

LastPass odkoupila nechvalně známá společnost LogMeIn

12. 10. 2015

Sdílet

Velmi populárního a rozšířeného správce hesel LastPass odkoupila společnost LogMeIn, která je mezi uživateli nechvalně proslulá svou agresivní politikou. LogMeIn se za roky existence dostala do povědomí několika věcmi: tím, jak využila popularity získané poskytováním varianty použitelné zdarma, která vedla k velmi rychlému zpoplatnění a agresivní cenové politice, píše Daniel Dočekal na Lupa.cz.

Uživatelé se tak pochopitelně obávají o budoucnost prodané služby a ohrožena je také důvěra v produkt, který patří nedůvěryhodné společnosti. Možnému konci LastPass napovídá i to, co zaznívá z LogMeIn – tedy záměr spojit LastPass s Meldium, jinou společností pro správu hesel, kterou koupili již dříve, píše Dočekal. Naštěstí existuje celá řada alternativních služeb, které dokáží funkci LastPass zastat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2015 12:26

  Jarda_P

  Tak o par zpravicek nize se pise: Společnost LogMeIn koupila správce hesel LastPass. Takze titulek teto zpravicky byt mel znit spise Spolecnost LogMeIn je nechvalne znama.

 • 13. 10. 2015 2:56

  bez přezdívky

  Mimochodem LastPass je také známé z minulosti úniky dat, takže samo o sobě může vypadat nedůvěryhodně.

  Pro mě zajímavá zpráva z hlediska toho, že používám Xmarks Sync, krerý LastPass vlastní, tedy synchronizaci záložek napříč všemi možnými prohlížeči a platformami.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.