Hlavní navigace

Lenovo stále prodává počítače s adware Superfish

9. 3. 2015

Sdílet

Ars Technica tvrdí, že i po týdnech od slibů, že Lenovo nebude do svých počítačů přidávat adware Superfish, jej stále zákazníci dostávají jako nechtěný dáreček. Konkrétně byl otestován notebook Lenovo G510, který byl objednán na začátku února a doručen na konci měsíce. Lenovo tvrdí, že v té době už Superfish do svých počítačů nepřidávalo, což ale zjevně není pravda. Počítač byl vybaven jak reklamním adware, tak podstrčeným kořenovým SSL certifikátem.

Lenovo tak sice tvrdí, že od prosince adware do počítačů nepřidává. Neznamená to ovšem, že ho zákazník na novém počítači nedostane. Windows ve zkoumaném stroji byly nainstalovány v prosinci, takže Lenovo se ani neobtěžovalo už vyrobené počítače přeinstalovat a dále je v původním stavu ze skladů prodává koncovým zákazníkům.

Adware v počítačích Lenovo byl objeven v únoru samotnými zákazníky. Software s názvem Superfish ovlivňuje chování webových prohlížečů, přidává do stránek reklamy a instaluje do počítače vlastní SSL certifikát, který umožňuje třetím stranám nahlížet do obsahu šifrované komunikace.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.