Hlavní navigace

Lenovo uvolnilo ThinkPad X100e

4. 1. 2010

Sdílet

Lenovo včera uvolnilo ThinkPad X100e. To je netbook s 11.7" displayem, rozlišením 1366×768 a hlavně procesorem od firmy AMD z řady Neo. Procesory z této řady mají asi o 10 W větší spotřebu než Intel Atom. Když se ale podíváme na celý komplet procesor+grafic­ká+chipset tak zjistíme, že spotřeba je prakticky stejná. AMD toho dosáhlo mnohem efektivnějším chipsetem než je použit u Intelu. Pinetrail zatím necháme stranou.

Nové Lenovo tak může těžit z výrazně vyššího výkonu procesoru i grafické karty a zároveň si udrží podobnou dobu výdrže, která je u Lenova 5 hodin s šestičlánkovým akumulátorem. Netbook obsahuje z bezdrátových pouze WiFi a je připraven na bluetooth, 3G modul pro mobilní data a GPS resp. toto příslušenství je volitelné. Váha se pohybuje kolem jednoho a půl kilogramu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 1. 2010 9:56

  Petr Baláš (neregistrovaný)

  Doporučuji se podívat po recenzích. Kupodivu klávesnici docela chválí. Co se týče rozložení tak smíšené pocity – Chybí klasický blok Ins-Del..PgUp-PgDn ale na rozdíl od nových klávesnic tam JE klávesa Ins (pokud je člověk zvyklý na klasické souborové managery tak je nezbytná).

  Vzhledově je to IMHO mnohem lepší než snaha nacpad do klasického vzhledu ThinkPadů stříbrné prvky a la T60 ale to je subjektivní záležitost.

  Je otázka zda by se toto mělo jmenovat ThinkPad (osobně si myslím že ne, stejně jako si to myslím o řadě SL) ale něco levného s trackpointem osobně vítám.

 • 5. 1. 2010 14:22

  HKou (neregistrovaný)

  Me hlavne vadi ta tlacitka podlehajici mode. Na 28 cm se vejde klavesnice standarnich rozmeru. Mel jsem i mensi, ale klasickeho tvaru klaves a v tom je ten hlavni rozdil. Jinak 28 cm je porad hodne, mohlo to mit klidne 26 a o to ten tenci ramecek kolem displeje. Experimenty s PgUp/Dn kolem sipek, to je tez hruza. Me celkem vubec nezajima vzhled, ale pouzitelnost a trvanlivost. Na recenze vetsinou nedam, uz jsem se nekolikrat spalil.

 • 5. 1. 2010 14:15

  Mr.Dan (neregistrovaný)

  … ale Pineview

  a pokud ho stranou nenechame, urcite AMDcku natrhne kloaku

  hezky den :-)

Byl pro vás článek přínosný?