Hlavní navigace

Let’s Encrypt obdržel Levchinovu cenu za praktické nasazení kryptografie

14. 4. 2022

Sdílet

Let's Encrypt Autor: Let's Encrypt

Projekt Let's Encrypt obdržel Levchinovu cenu, která je udělována za praktické nasazení kryptografie. Otevřenou certifikační autoritu dnes používá na 280 milionů webů a každý den vystavuje mezi dvěma a třemi miliony certifikátů. Organizace přitom zaměstnává jen 11 techniků a malý podpůrný tým, který se stará o získávání peněz a administrativu.

Komise Real World Crypto vyzdvihla, že cílený a efektivní přístup ISRG znamená, že prakticky každý člověk procházející web dnes využívá výhody kryptografie. Let’s Encrypt sehrál obrovskou roli při vytváření bezpečnějšího webu, který respektuje soukromí. Malý, ale schopný tým ukázal, že velká a smysluplná změna je možná se zaměřením, efektivitou a globální komunitou lidí, kteří spolupracují. Získání Levchinovy ceny je výsledkem tvrdé práce, odhodlání a hodnot projektu Let's Encrypt, shrnují zástupci organizace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.