Hlavní navigace

Let's encrypt plně podporuje IPv6

27. 7. 2016

Sdílet

Včera v podvečerních hodinách oznámila služba Let's Encrypt zprovoznění plné podpory IPv6. „V souvislosti s vyčerpáním adresního prostoru IPv4 vzniká stále víc služeb, které jsou dostupné pouze prostřednictvím IPv6. Přidání podpory nám umožní poskytnout službu většímu množství lidí a organizací, což je důležité, chceme-li zašifrovat celý web,“ uvádí se v aktualitě.

Až dosud služba podporovala IPv6 pouze částečně na straně ACME rozhraní, infrastruktura provádějící validaci výzev podporovala pouze IPv4. Nebylo tedy možné ověřit držení doménového jména, které má pouze IPv6 adresu, jinak, než prostřednictvím DNS, což je metoda obvykle náročná na automatizaci.

Plná podpora IPv6 byla slíbena nejprve na začátek června, později na konec června a nakonec byl termín realizace v tichosti posunut na konec srpna.

Na seznamu slibovaných vlastností nadále zůstává podpora pro IDN jména s termínem do konce listopadu a mezilehlé certifikáty používající algoritmus ECDSA s termínem do konce března příštího roku.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?