Hlavní navigace

Let's Encrypt spouští crowdfunding, chce vybrat 200 tisíc dolarů na provoz

2. 11. 2016

Sdílet

Iniciativa Let's Encrypt oznámila spuštění crowdfundingové sbírky, ve které chce získat 200 tisíc dolarů na vlastní provoz – vývojáře, hardware i software. Kampaň běží na serveru Generosity.com a za první den na ni přispěly více než dvě stovky lidí.

Financování celého projektu závisí na sponzorských darech od firem i jednotlivců, protože rozpočet na příští rok počítá s výdaji ve výši 3 milionů dolarů.

Rozhodli jsme se kampaň spustit z více důvodů. Zaprvé je tu rozdíl mezi našimi příjmy a výdaji na příští rok. Zadruhé věříme, že podpora jednotlivců z naší komunity může významně přispět k diverzifikaci našich příjmů, vedle firemní podpory a grantů, píše se v oznámení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2016 19:43

    Roman Belda

    Rád je podpořím, se službou jsem spokojen. Ale myslím, že by jim pomohlo, kdyby dali "odměnu" v podobě trička za nižší cenu. Měli by dle mého daleko více přispěvatelů. Je lepší mít více podporovatelů za nižší cenu, než málo podporovatelů za vyšší cenu... Sám jsem žádný crowdfunding nepodnikl, tak nechci radit...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.