Hlavní navigace

Let’s Encrypt standardizuje protokol ACMEv2, přijde v lednu 2018

16. 6. 2017

Sdílet

Certifikační autorita Let's Encrypt na svém blogu zveřejnila informace o připravovaném protokolu ACMEv2. Ten má navázat na současný protokol ACME, který autorita používá pro komunikaci s klienty. Novinka bude mít tři výhody: bude standardizována v rámci IETF, byla vytvořena ve spolupráci s dalšími autoritami a přinese technická vylepšení umožňující další rozvoj služeb.

Protokol ACME byl sice vyvíjen otevřeně a jeho dokumentace včetně zdrojových kódů je dostupná, ale plnohodnotný standardizační proces umožnil obrousit hrany a ve spolupráci s dalšími organizacemi (Mozilly, EFF a University of Michigan) protokol vylepšit tak, aby byl snadno použitelný i pro další certifikační autority. Let's Encrypt chce ACMEv2 nasadit v lednu 2018, zatím ale není stanoveno, kdy skončí podpora původního ACME. Vývojáři by ale měli postupně své nástroje migrovat.

Let's Encrypt je certifikační autorita, která rozdává TLS certifikáty zdarma a automatizovaně, stačí si nainstalovat jedenmnoha klientů a můžete začít šifrovat své weby včetně platného certifikátů. Protože HTTPS by mělo být všude.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.