Hlavní navigace

Let's Encrypt už vydává certifikáty, zatím jen úzké skupině uživatelů

Sdílet

Petr Krčmář

Certifikační autorita Let's Encrypt začala vydávat platné certifikáty pro webové servery. V rámci transparentního přístupu všechny vydané certifikáty zveřejňuje a jsou vidět například v databázi Certificate Transparency. Jako první byl vydán certifikát pro testovací stránku helloworld.letsencrypt.org a poté postupně další dvě stovky certifikátů. Jde o reálné weby, které své certifikáty skutečně nasadily – namátkou: psg.com.

Zatím jde o uzavřenou testovací skupinu, ve které jsou pravděpodobně vývojáři projektu a možná i nějaká větší testovací skupina. Před časem totiž byla otevřena možnost připojit se k veřejnému testu (přihlásil jsem se, zatím nemám žádnou reakci). Zatím stále platí termín veřejného spuštění stanovený na 16. listopadu.

Za certifikační autoritou Let's Encrypt stojí Internet Security Research Group (ISRG) a hlavními sponzory jsou EFF, Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a další. Bude nabízet automaticky vydávané a spravované certifikáty pro web servery, které budou k dispozici všem zdarma. Podrobně o ní na letošních LinuxDays přednášel Ondřej Caletka.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?