Hlavní navigace

Letní čas za to nestojí, řeší se v Evropském parlamentu

13. 2. 2018

Sdílet

Západ slunce

Na začátku týdne odhlasoval Evropský parlament v poměru 384 ke 153, že letní čas už nemá smysl. Přestože hlasování není závazné, výrazná většina reflektuje nespokojenost obyvatelstva se systémem posunu času, který už desetiletí funguje v Americe, Evropě, Africe i Asii.

Čerstvý výsledek hlasování zadává úkol pro Evropskou komisi, která má prověřit výhody a nevýhody letního času. Pokud by pak chtěla na základě těchto zjištění Evropská unie zrušit letní čas, potřebovala by shodu většiny členů a také většinu v Evropském parlamentu.

Pro zrušení posunu času je například irský člen Evropského parlamentu Sean Kelly : Myslíme si, že není důvod posouvat hodiny, řekl pro Deutsche Welle. Tato potřeba se objevila během první světové války a měla ušetřit energii. Dnes se ukazuje, že dopady jsou velmi malé, pokud vůbec nějaké jsou. Naopak existuje velké množství nevýhod pro lidi i zvířata, což činí celou věc velmi zastaralou.

Jste pro zachování posunu času?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.