Hlavní navigace

Levný a otevřený linuxový telefon

8. 11. 2006

Sdílet

Jeden z největších výrobců spotřební elektroniky FIC by měl v prvním čtvrtletí roku 2007 představit velmi zajímavý linuxový telefon. Neo1973 je quad-band GSM mobil s integrovaným GPS modulem a velkým dotykovým displejem. Očekává se také varianta s WiFi. Uvnitř poběží Linux 2.6 a open-source platforma OpenMoKo. Otevřenost zmíněná v titulku v tomto případě znamená, že do telefonu bude možno přidávat vlastní software a zajímavé úpravy. Mohla by tak vzniknout poměrně silná komunita uživatelů.

Velmi příjemná je také cena, která by se na celém světě měla pohybovat okolo 350 USD (kurzy). Server LinuxDevices.com má hromadu podrobností a obrázky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2006 10:28

  maros (neregistrovaný)
  ale obavam sa, ze nebudeme upgrade-ovat telefon kazde dva roky kvoli tomu, ze chceme nove vlastnosti, ale preto, ze telefon nebude stihat vsetky nove "super" aplikacie. (Aj ked v tejto discipline jednoznacne vedie windows.) Navyse, by z toho mohla byt pekna herna konzolka...
 • 8. 11. 2006 11:41

  delphym (neregistrovaný)
  doufam, ze bude u nasich operatoru k sehnani jako dotovanej :-D
  Fakt EU trh s mobily je dost pokrivenej
 • 8. 11. 2006 21:07

  SpaceExit (neregistrovaný)
  pokud tam bude linux, mel by byt snadno portovatelny do cestiny, vypada zajimave, a asi mozna bude lepsi nez cinsky xun chi 138 (nejmensi mobil na svete)