Hlavní navigace

Levný linuxový tablet od Smart Devices

14. 5. 2010

Sdílet

Společnost Acomp s.r.o. k nám začala dovážet nový produkt firmy Smart Devices. Jde o tablet se zajímavou cenou, zajímavými funkcemi, ale průměrným vybavením.

Zařízení se jmenuje SmartQ V7 a je vyráběné a pravděpodobně i vyvinuté v Číně. Výjimeční je hlavně tím, že útočí na trh nízkou cenou. Firma Acomp s.r.o. u nás prodává jeden z modelů za 4990 kč bez daně. Zařízení je možné spojit s okolím všemi dnes běžnými technologiemi a zvládá i 3D akceleraci. Jako bonus jsou na něm nainstalované rovnu tři operační systémy. 

  • Android
  • Windows CE
  • Ubuntu

Jelikož je SmartQ V7 vybaveno pouze 2 GB interní flash paměti, tak je prostor pro uživatelská data omezen na 128 MB. Procesor ARM11 tikající na 600MHz také nepatří k nejrychlejším, za to si ale zařízení celkově poradí s HD videi, které může přehrávat i na velkoplošné televizi přes HDMI výstup. Specifikace se může s časem měnit, na což dovozce upozorňuje větou „Vyhrazujeme si právo změnit specifikaci bez předchozího upozornění.“. Smar­tQ V7 má 256 MB DDR2 paměti a 128 MB „virtual cache“, což je pravděpodobně swap. To není zrovna mnoho ani pro Androida, natož pro Ubuntu.

Display má LED podsvícení, velikost 7" a rozlišení 800×480. Do sítě se SmartQ V7 umí připojit přes Bluetooth a WiFi. Dostupný je i USB port, do kterého můžete vložit 3G/2G modul pro mobilní připojení. Na zařízení najdete reproduktory, mikrofon a klasický jack pro připojení sluchátek. Výdrž SmartQ V7 se podle specifikace může vyšplhat až na osm hodin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.