Hlavní navigace

LibreOffice 4.1 experimentuje s bočním panelem

26. 7. 2013

Sdílet

Document Foundation vydala novou verzi kancelářského balíku LibreOffice 4.1, která tentokrát nepřináší tolik novinek jako předchozí vydání. Hodně sil ale vývojáři věnovali ladění a opravám chyb, celkem jich zalátali úctyhodné tři tisíce. Nové LibreOffice 4.1 experimentuje s bočním panelem, který si půjčilo z nedávno vydaného OpenOffice 4.0 a ještě ho vylepšilo o možnost změnit velikost.

Mezi další novinky patří upravená dialogová okna, snadnější vytváření prezentací ze série fotografií nebo možnost otáčet obrázky. Opět byla vylepšena podpora formátů Microsoft Office a nově lze otevírat formáty dokumentů používané ve starších verzích systému Apple Mac OS.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2013 9:57

  Stanislav Hoferek

  zaujalo ma toto v novinkách. koho to dnes postihuje? nemám o tom vôbec prehľad:

  Support for Mac OS X for PowerPC has been dropped.
  Similarly, support for Mac OS X’s SDK v10.4 and 10.5 has been dropped as well.

 • 26. 7. 2013 12:23

  Petr Krčmář

  Postihne to počítače Apple zhruba z roku 2006 a starší. Ty mají ještě architekturu PowerPC. Pak už Apple začal vyrábět počítače s Intelem. Pár lidí kolem mě má třeba Mac Mini s PowerPC a jsou pořád spokojení, funguje jim to dobře. Samotný Apple už od roku 2009 vydává operační systém (OS X) bez podpory PowerPC.

 • 26. 7. 2013 12:49

  Petr M (neregistrovaný)

  Procesor MCP5200B, se kterým jsem dělal kdysi jednu desku, je celkem zajímavý kousek... Ale bastlit na něm grafiku pravděpodobně nebudu, takže tohle se mě moc nedotkne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.