Hlavní navigace

LibreOffice 6.4 je rychlejší při otevírání a ukládání tabulek či prezentací

30. 1. 2020

Sdílet

LibreOffice Autor: The Document Foundation

Document Foundation vydává LibreOffice 6.4, novou hlavní verzi, která je rychlejší zejména při otevírání a ukládání sešitů tabulek a prezentací a která se vyznačuje velmi dobrou kompatibilitou se soubory ve formátech DOCX, XLSX a PPTX. Detailní přehled novinek vám přineseme v zítřejším článku, zatím je najdete v poznámkách k vydání.

LibreOffice 6.4 lze stáhnout na cs.libreoffice.org/download/. Sestavení nejnovějšího zdrojového kódu LibreOffice Online jsou k dispozici v podobě obrazů pro Docker: hub.docker.com/r/li­breoffice/online/.

LibreOffice 6.4 je první verzí roku 2020., během letošního roku komunita oslaví 10. výročí vzniku tohoto svobodného kancelářského balíku, a to na několika událostech věnovaných svobodnému a otevřenému softwaru, které se uskuteční v Evropě, Africe, Asii a v Severní a Jižní Americe. Dobrovolníci budou hovořit o milnících projektu a debatovat o budoucnosti tohoto kancelářského balíku v desktopové i cloudové podobě.

Novinky v LibreOffice 6.4 připravila početná komunita vývojářů: 75 % commitů vytvořili zaměstnanci firem zastoupených v poradním výboru Document Foundation (jde například o společnosti Collabora, Red Hat a CIB) a dalších přispěvatelů, 25 % commitů pochází od jednotlivých dobrovolníků.

Kromě toho se celosvětová komunita dobrovolníků stará o jiné nezbytné činnosti: kontrolu kvality a testování programu, jeho lokalizaci, návrhy uživatelského rozhraní a použitelnost, úpravy nápovědy a dokumentace a propagaci svobodného softwaru a otevřených standardů pro dokumenty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.