Hlavní navigace

LibreOffice 7.1 Beta ukazuje rychlejší kontrolu pravopisu i vyhledávání textu

24. 11. 2020

Sdílet

LibreOffice Autor: The Document Foundation

LibreOffice 7.1 se nyní nachází ve vývojové fázi feature freeze, na světě je beta verze a uživatelé se tak mohou podívat na chystané novinky. Ostré vydání se očekává v únoru příštího roku.

Toto příští aktualizační vydání sedmičkové řady přinese některá vylepšení v tvorbě prezentací, skládání obrysů jako experimentální vlastnost, rychlejší provádění operací vyhledávání a nahrazování textu, rychlejší kontrolu pravopisu v Calcu, nové fyzikálně správné animace v Impressu, plnou podporu HTML barev v Math, nativní podporu buildu pro Windows ARM64 atd.

Oprava pomalosti vyhledávání/nahrazování textu řeší chybu nahlášenou před dvěma roky, kdy tato operace v LibreOffice najednou zpomalila i na čtyřnásobek doby (tedy např. z 5 na 20 sekund pro velké dokumenty). Oprava přinášející takto výrazné zrychlení přitom zpříjemňuje i práci s historií, neb když uživatel nechá vyhledat/nahradit nějaký řetězec, tak do historie (pro krok zpět) se toto uloží jako jediná operace, nikoli jako sekvence jednotlivých vyhledání/nahrazení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.