Hlavní navigace

LibreOffice posílá otevřený dopis Apache OpenOffice

13. 10. 2020

Sdílet

Představenstvo The Document Foundation posílá projektu Apache OpenOffice otevřený dopis. Vyzývá v něm ke spolupráci za účelem pomoci uživatelům, zejména těm novým. A přidává pádné argumenty.

Je tomu již 20 let, co se zrodil projekt OpenOffice, jako společností Sun otevřený následník balíku StarOffice. LibreOffice je dnes jediným pořádně vyvíjeným nástupcem tohoto původní projektu, neboť OpenOffice ani pod křídly Apache nijak zásadně nepokračuje a i stávající verze staví jen na mírně aktualizované verzi 4.1 z roku 2014.

Za těch 6 let stagnace OpenOffice prodělává LibreOffice neustálý rapidní vývoj. Projekt mezitím přinesl spoustu klíčových novinek (např. export do docx / xlsx / pptx, podepisování PDF / ODF i OOXML, velká vylepšení tabulkového editoru Calc, nové rozhraní notebookbar, …). Jenže značka OpenOffice je stále tak silná, že o LibreOffice (včetně možnosti profesionální podpory uživatelů) často lidé ani nevědí a přežívají na velmi zastaralém předchůdci se zvučným jménem.

The Document Foundation tak vyzývá Apache Office, aby udělali správnou věc a spojili síly a pracovali na společném cíli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.