Je to transciever. Takže to umí vysílat (transmitter) i přijímat (receiver). Je to prostě věc, která umí vysílat a přijímat signál na zadané frekvenci. Co a jak do toho cpete nebo z toho čtete si zprogramujete v těch dalších komponentách. Pokud chcete, můžete si z toho udělat rádio. Můžete si z toho udělat klidně vysílačky. S těmi frekvencemi, co to umí, by možná šla vysílat i televize :-) Nebo možná wifi.
Četl jsem před několika lety článek o "domácí" bts, která byla udělaná právě na softwarově řízeném tranceiveru a kombinovala Asterix do funkčního celku. Bohužel jsem pak odkaz na tuto technologii již vícekrát nenašel a to jsem googlil hodně. Docela bych si to rád vyzkoušel :)