Hlavní navigace

Linus Torvalds o vývoji jádra a Androidu

8. 11. 2012

Sdílet

Linus Torvalds se zúčastnil panelové diskuse na konferenci LinuxCon Europe a rozpovídal se o některých zajímavých věcech. Video z diskuse by mělo být dostupné na webu Linux Foundation během několika dní, ale server h-online.com zatím to nejzajímavější popsal ve svém článku.

Linus například řekl, že od roku 1991 neměl pro jádro žádný dlouhodobý plán a vždy zařadil to, co bylo užitečné. Mluvil také o problémech kolem jádra systému Android, které obsahuje patche, které jsou do hlavní větve nezařaditelné. Podle jeho slov byl za poslední rok udělán velký pokrok a i když ještě nejsou některé věci kompletní, pravděpodobně se dočkáme doby, kdy jádro ve vašem telefonu bude téměř shodné s tím co si stáhnete z kernel.org. Kromě technických věcí se Linus vyjadřovat také k patentovému systému. Podle něj je „rozbitý“, ale v Evropě ne zas tak špatný.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.