Hlavní navigace

Linux 3.10 bude mít prodlouženou podporu

6. 8. 2013

Sdílet

Nedávno vydané linuxové jádro 3.10 bude verzí s prodlouženou podporou (LTS) na dva roky. Na svém blogu to oznámil Greg Kroah-Hartman, který bude mít správu Linuxu 3.10 na starosti. LTS vydání jsou oblíbená hlavně u korporátních distribucí zakládajících si na stabilitě. Upgradovat jádro každých pár měsíců je pro jejich uživatele nežádoucí a zbytečně rizikové. Mezitím vývojáři v čele s Linusem Torvaldsem pilně pracují na vydání 3.11, aktuálně je k dispozici čtvrtý kandidát na vydání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 8. 2013 12:58

    Stále doufající v konkurenci současné nabídce (neregistrovaný)

    Těšte se Linuxáři, 3.11 to je magické číslo. Pro šťouraly: Je pochopitelné že OS dnešní doby nemůže mít "použitelnou" startovní pozic stejně mizernou jako historický "Windows 3.11". Myslím, že i rychlost inovací se zvyšuje (takže vše hnusné zadupete do země zavčas - zatím to vypadá spíše na zadupávání uživatelů vývojáři). Třeba se do pěti let dočkáme i něčeho co překoná dnešní čím mizernější Windows a Office.

    Jen proboha, až se to stane, ať se tempo vývoje a aktualizací mnohonásobně sníží (klidně ať ten SW je i placený), protože ten "hukot" (mnohdy od desíti k pěti) co je dnes, je nesnesitelný.
    OS by měl být schopen plně fungovat i bez webu a Internetu, a měl by na počítači vydržet alespoň deset let (podpora formou vydávání oprav a neměnnost uživatelského rozhraní a základní funkčnosti).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.