Hlavní navigace

Linux Foundation ruší možnost individuálního členství

1. 2. 2016

Sdílet

Nezisková organizace Linux Foundation v tichosti zrušila možnost individuální členství. Pouze členové přispívajících korporací mohou nyní hlasovat a být voleni do správní rady. Na místo individuálního členství zůstala pouze možnost podpory, bez možnosti vlivu na chod organizace. Více informací v článku na www.theregister.co.uk. Přebírají korporace vládu nad Linux Foundation?

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 2. 2016 14:03

  uranix (neregistrovaný)

  To je nás víc. Bohužel toto je nevyhnutelné v ekonomickém systému, kde je vše na prodej a hlavním motivátorem je zisk na úkor druhých. Podobných situací bude přibývat, dokud nezměníme své myšlení a následně celý tento zastaralý systém upřednostňující malé procento vyvolených. Alternativy existují.

 • 1. 2. 2016 19:13

  Jiří Macich ml.

  Takže další, kdo by rád od jednotlivců „podporu“ (= peníze), ale ani sebemenší zapojení do rozhodovacích procesů na oplátku nenabízí. Nedivil bych se, kdyby k Linux Foundation vznikl brzy nějaký truc podnik, ale jestli by si získal nějaký reálný význam, to vážně netuším.

 • 3. 2. 2016 19:43

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  Upřímně řečeno, po tomto a poté, co např. GNOME Foundation pod vedením jakési pomatené feministky rozkradla peníze na podporu genderových nesmyslů naprosto nesouvisejících s vývojem, se moje ochota na touto "nadační" formou přispívat limitně blíží nule.

  Ono ostatně není žádným tajemstvím, že např. u nás se většina peněz určených pro nejrůznější charitativní a jiné obecně "prospěšné" organizace utopí ve mzdách a cestovních nákladech.

Byl pro vás článek přínosný?