Hlavní navigace

Linux Mint 18 bude stavět na Ubuntu 16.04 LTS

9. 5. 2016

Sdílet

Vývojáři distribuce Linux Mint oznámili novinky připravované do dalšího vydání. Linux Mint 18 bude mít jako základ čerstvé Ubuntu 16.04 LTS (článek) a přinese nejméně čtyři vlastní „xapps“: přehrávač médií xplayer, textový editor xed, prohlížeč obrázků xviewer a prohlížečku dokumentů xreader. Tyto aplikace budou po instalaci výchozí a nahradí starší alternativy.

Zároveň bude nová verze používat čerstvá desktopová prostředí Cinnamon 3.0 a MATE 1.14 společně se vzhledem Mint-Y v tmavých a světlých barvách. Výchozím tématem ale bude Mint-X, takže prostředí zatím bude vypadat stejně jako v předchozí verzi. Plný přechod na nový vzhled proběhne až na základě reakcí uživatelů.

Mint-Y světlý

Mint-Y tmavý

Mint má v plánu také zjednodušit vydávání instalačních obrazů. V současné době znamená každé vydání přípravu 18 obrazů v 5 různých fázích vývoje. Nově by měly zmizet obrazy NoCodec a OEM a distribuce už nebude mít ve výchozí instalaci proprietární kodeky, které bude potřeba doinstalovat. To sníží počet obrazů na 12 a zruší jednu fázi jejich výroby. První bety bychom se měli dočkat v červnu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.