Hlavní navigace

Linux Mint 19 „Tara“ vyjde na přelomu května a června

4. 1. 2018

Sdílet

Práce na „devatenáctce“ teprve začaly, nicméně už víme, že příští vydání Mintu bude stavět na Ubuntu 18.04 LTS a tudíž bude podporované až do roku 2023. Výchozím GTK bude verze 3.22.

Mint 19 tak bude v první verzi s kódovým označením v podobě populárního irského jména postaven na LTS verzi Ubuntu již s Waylandem jako výchozím a také na verzi GTK, která je též hlavním stabilním vydáním. Díky tomu budou komponenty Mintu používané i jinými distribucemi běhat lépe i jinde.

V plánu je například lépe vypadající uvítací obrazovka na HiDPI monitorech, oprava „umírajícího“ Redshift při odhlášení uživatele, lepší desktopové vyhledávání a samozřejmě různé optimalizace a opravy. Podrobnosti shrnuje příslušná stránka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 1. 2018 16:24

    AW (neregistrovaný)

    Ad wayland: "We’d be happy to support Wayland but it’s not something we’re spending resources on. That said, we’re considering splitting the WM away from the rest of the DE in Cinnamon… again, no promises, this is really tough to do. If this happened, it would have many advantages, and one of them could be the ability to run Cinnamon with another WM."

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.