Hlavní navigace

Linux spojuje Severní a Jižní Koreu

Sdílet

Pavel Chalupa 18. 1. 2008

Jižní Korea již přechází na Linux od roku 2003 a plánem je, aby všechny vládní úřady přešly Linux. Nyní byla podepsána dohoda mezi oběma státy a Jižní Korea bude provozovat v Severní Koreji linuxová výuková centra.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2008 12:55

  ulik (neregistrovaný)
  Neni to dusledek toho, jak Microsoft Jizni Korei vyhrozoval, ze pokud bude muset platit pokutu danou tamnejsim antimonopolnim uradem, pak prestane vyrabet Win pro Koreu? Nevite o tom nekdo blize?
 • 18. 1. 2008 14:55

  icu (neregistrovaný)
  Microsoft sice vyhrožoval, ale pak se zachoval zcela stejně, jako v EU - připravil "K" verzi bez Playeru, ale za stejnou cenu jako s ním.
  Jen s IE7 a tím pádem s Vistou se člověk nedostal do banky, přes web na mail a tak. Už se to zlepšilo, hlavně u 32bitové verze, ale pořád to není ono.
  Jižní Korea chce obecně vytvářet nebo alespoň ovlivňovat ty technologie, které se mají v Koreji používat - ať už to jsou telefonní ústředny, CDMA nebo to šifrování dat - a uvědomili si, že ani závislost na systému, jehož vývoj nemohou v podstatě ovlivnit. Nejde tedy o nějaké PR hrátky, ale o snahu Korejců mít v zemi používané technologie maximálně pod kontrolou.
  Největší problém Microsoftu vidím v tom, že Korea své řešení "jak nahradit MS technologie" nejen dovede do úspěšného konce, ale že ho začne masivně nabízet po světě.