Hlavní navigace

Linux spojuje Severní a Jižní Koreu

18. 1. 2008

Sdílet

Jižní Korea již přechází na Linux od roku 2003 a plánem je, aby všechny vládní úřady přešly Linux. Nyní byla podepsána dohoda mezi oběma státy a Jižní Korea bude provozovat v Severní Koreji linuxová výuková centra.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2008 12:55

  ulik (neregistrovaný)
  Neni to dusledek toho, jak Microsoft Jizni Korei vyhrozoval, ze pokud bude muset platit pokutu danou tamnejsim antimonopolnim uradem, pak prestane vyrabet Win pro Koreu? Nevite o tom nekdo blize?
 • 18. 1. 2008 14:55

  icu (neregistrovaný)
  Microsoft sice vyhrožoval, ale pak se zachoval zcela stejně, jako v EU - připravil "K" verzi bez Playeru, ale za stejnou cenu jako s ním.
  Jen s IE7 a tím pádem s Vistou se člověk nedostal do banky, přes web na mail a tak. Už se to zlepšilo, hlavně u 32bitové verze, ale pořád to není ono.
  Jižní Korea chce obecně vytvářet nebo alespoň ovlivňovat ty technologie, které se mají v Koreji používat - ať už to jsou telefonní ústředny, CDMA nebo to šifrování dat - a uvědomili si, že ani závislost na systému, jehož vývoj nemohou v podstatě ovlivnit. Nejde tedy o nějaké PR hrátky, ale o snahu Korejců mít v zemi používané technologie maximálně pod kontrolou.
  Největší problém Microsoftu vidím v tom, že Korea své řešení "jak nahradit MS technologie" nejen dovede do úspěšného konce, ale že ho začne masivně nabízet po světě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.