Hlavní navigace

LinuxDays 2021 proběhne opět online, zaměří se na setkání u virtuálních stánků

24. 8. 2021

Sdílet

LinuxDays 2019 kamera

Každoroční podzimní konference LinuxDays také letos proběhne online, v sobotu 9. října. Bohužel, vzhledem k trvajícím omezením způsobeným globální pandemií se ani letos nemůžeme sejít osobně v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na Fakultě Informačních Technologií.

Místo toho se sejdeme virtuálně, tento rok v asynchronním pojetí, každý podle svých časových možností, kdykoli po začátku akce. Nebudou chybět ani večerní videokonferenční setkání nad virtuálními stánky.

Protože se nemůžeme setkat fyzicky, nezbývá než zprostředkovat zážitek z konference prostřednictvím internetu. Přednášení na dálku s sebou nese mnohá úskalí, zejména významně omezuje možnost interaktivity s posluchači. Proto jsme se rozhodli tento rok na interaktivitu rezignovat a naopak využít výhody, které online prostředí poskytuje.

Všechny přednášky proto budou letos předtočené a nabízené k přehrání kdykoli po začátku virtuální akce. Každý si tedy může poslechnout přednášku v jakoukoli vhodnou dobu. Není třeba vybírat, která z paralelně běžících přednášek je zajímavější. Není třeba se obávat nečekaných výpadků spojení či jiných technických problémů.

Letos se bohužel nemůžeme setkat ani na stáncích v předsálí, jak bylo zvykem v minulých letech. Jako částečnou náhradu připravujeme možnost potkat se v několika videokonferenčních skupinkách 9. října od 17:00 hodin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 8. 2021 17:20

    Michal Kubeček

    Předtočená přednáška neznamená nutně rezignovat na interaktivitu. Na některých konferencích jsem se naopak setkal s tím, že to přináší nové možnosti, protože přednášející může v chatu okamžitě reagovat na dotazy posluchačů. A samozřejmě se pak dá po předtočené přednášce udělat interaktivní Q&A session, na kterou díky předtočení zbyde čas, což je u živé přednášky často problém.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.