Hlavní navigace

LinuxExpo 2009: panelová diskuze

6. 4. 2009

Sdílet

Na závěr prvního dne letošního LinuxExpa se uskuteční panelová diskuze moderovaná Petrem Krčmářem z Root.cz. Diskuze bude členěna do čtyř hlavních okruhů: open source ve firemním prostředí, interoperabilita, vývoj OSS a budoucnost OSS. Zúčastní se jí vývojář na platformě open source ze společnosti Red Hat a lobista za otevřené standardy Jan H. Wildeboer, vedoucí českých vývojářů v Google Jan Šedivý, ředitel divize vývoje Microsoftu Jiří Karpeta, předseda sdružení OSS Alliance Filip Molčan a předseda Iniciativy informatiky pro občany Michal Rada.

Diskutovat se tak bude například o tom, zda se dá u nás na OSS vydělat, zda bude podpora ODT součástí MS Office, jak Microsoft slíbil, jaká je role komunit při vývoji OSS, jsou-li investice do OSS ze strany firem dostatečné či má-li aktuální ekonomická situace negativní dopad na vývoj OSS.

Konference a výstava LinuxExpo se koná 15. a 16. dubna v pražském Hotelu Olympik Artemis. Podrobné informace včetně kompletního programu a registračního formuláře pro vstup zdarma naleznete na www.linuxexpo.cz. Root.cz je hlavním mediálním partnerem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.