Hlavní navigace

Linuxové řešení pro české školy

23. 3. 2005

Sdílet

Před půl rokem psali na serveru ceskaskola.cz o zajímavém a úsporném řešení nedostatku klientských počítačů ve školách chudších zemí. Nedávno proběhla i česká předváděcí premiéra tohoto produktu společnosti Hewlett-Packard, který bude v krátké době v prodeji. Využití lokalizace open source systému a celé řady kancelářských a výukových aplikací snižuje náklady na jedno pracoviště prakticky na polovinu. A originální český výukový software pro Linux již také existuje.

Závěr je jednoznačný: řešení od HP je jednou z možností pro naše chudé školy, použitý operační systém Linux již dávno vyrostl z dětských střevíčků a použitá distribuce Mandrake patří k těm uživatelsky nejpříjemnějším, která nabízí v řadě ohledů více než základní MS Windows v kombinaci s MS Office. A není důvod, abychom se takovéhoto řešení obávali, základní správu zvládne i jen mírně zaškolený učitel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.