Hlavní navigace

LM_Sensors dostane mnohem lepší podporu pro procesory Intel

Sdílet

Adam Štrauch 17. 5. 2010

Pokud jste si na svůj počítač chtěli nainstalovat monitorovací nástroj LM_Sensors a máte novější procesor od firmy Intel, mohli jste narazit na absenci podpory vašeho procesoru. Nové patche, které snad budou součástí další verze, mnoho problémů s procesory Intel řeší a díky úpravě některých částí bude mít LM_Sensors i určitou dopřednou kompatibilitu s procesory, které ještě nejsou na trhu. Více na Phoronix.com.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 5. 2010 18:07

  bez přezdívky

  V lm_sensors badám skôr absenciu všetkého. Javí sa mi to ako trápna náhrada za podobné nástroje pre windows. Na starších strojoch sa ešte ako-tak dá použiť, no na novších je totálne useless.

 • 17. 5. 2010 23:01

  RDa (neregistrovaný) ---.MadNet.sk

  Tak dodejte specifikaci zminovaneho NOVEHO hardware, pak to bude na stejne urovni. Za soucasny stav nemuzou ani tvurci lm_sensors ani linuxu, ale vyrobci, kteri preferuji uzavrena nestandardni reseni. Udelat hnusnou cinskou aplikaci na zobrazeni teploty dokaze kazdy, ale drzet se nejakeho standardu nedokazou. Pritom staci nevymyslet porad nove rozhrani a rozlozeni registru v monitorovacich cipech, pripadne pristup k udajum udelat pres ACPI (jak to ma asus).. no jo, ale to by vyrobci museli nejprve zvladnout udelat nezabugovany zaklad a pak tam pridat ty sensory :)

 • 18. 5. 2010 14:29

  Izak (neregistrovaný) ---.storyflex.cz

  jj vyrobci desek jsou divni, taky nechapu, proc se delsi dobu nedrzi neceho funkcniho.