Hlavní navigace

LXLE 18.04.3 nenechává kámen na kameni

10. 9. 2019

Sdílet

LXLE 18.04.3 Autor: LXLE

Lehká linuxová distribuce LXLE s novým číslováním 18.04.3 jakoby byla jen dílčí aktualizací, ale opak je pravdou. Vedle několika opravených chyb (týkaly se Gparted Launcher, Driver Manager, Simple Image Reducer, Keyboard Input Method, PPA Library Additions a kontextového menu Xarchiver) nahrazuje několik větších aplikací menšími.

GIMP je tak minulostí, místo něj je zde Pinta, Htop je nahrazen nástrojem Lxtask, FBreader programem Bookworm, místo video editoru OpenShot je zde Pitivi a místo Libreoffice kombo Abiword + Gnumeric (oba s plnou baterií pluginů) + Spice-Up. Přibyl jako výchozí terminál Sakura, odstraněny jsou naopak Pulse Audio Equalizer, Lubuntu Software Center a Java OpenJDK.

Mezi vylepšeními tvůrce uvádí podporu otevírání souborů jako root, rychlejší běh menu, seznam klávesových zkratek, tooltip pro Screen Magnifier, opravu pro Seamonkey (je zde v nejnovější verzi 2.49.5), vylepšení Desktop Games Section, 100 nových či velikostí souborů menších wallpaperů či aktualizaci uzamčené obrazovky. Výchozí barevné téma je Greybird a Wiki projektu dosznala aktualizací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.