Hlavní navigace

Mageia 2 už zamrazila kód a začala ladit k dokonalosti

16. 3. 2012

Sdílet

Do plánovaného finálního vydání distribuce Mageia 2 (3. května 2012) zbývá již jen něco okolo měsíce a půl a tak vývojáři minulý týden přistoupili ke zmražení kódu na novinky a začali ladit k dokonalosti.

K tomu by mělo sloužit i vydání druhé beta verze této distribuce. Máte-li zájem se také zapojit, tak stačí stáhnout, testovat a reportovat. K dispozici jsou nejen DVD obrazy pro i586 a x86_64, ale i LiveCD s GNOME a KDE v 62 jazycích pro 32 i 64 bit. Každá pomoc je vítaná.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2012 13:39

  Kadlik (neregistrovaný)

  a kde teda ta live cd jsou? ...Upload of live CDs isos is a bit delayed... nechapu proc mageia na tohle tak kasle...

 • 18. 3. 2012 21:57

  MaT

  No já nevím, já byl vždycky zvyklý na to, že se code freeze překládalo jako "zmrazit kód"... Zamrazit si můžete třeba půlku prasete, jahody, nebo embrya.

  Nevím, možná to jsou nějaké krajové rozdíly, ono "správně" je jak sloveso zmrazit, tak zamrazit, ale v některých kontextech mi prostě přijde, jedno z těch sloves takové nějaké přirozenější a to druhé nepatřičné. Jako třeba "zmrazil ho pohledem" mi z ní lépe, než "zamrazil ho pohledem". Nebo naopak více smyslu mi dává "zamrazilo mě v zádech", než "zmrazilo mě v zádech". Jsou dokonce lidé, kteří tomu kuchyňskému spotřebiči říkají "mražák"...

  Prostě doteď jsem vždycky četl o zmražení kódu a dnes poprvé vidím "zamrazení". Tak kde asi bude chyba.

Byl pro vás článek přínosný?