Hlavní navigace

Mageia informuje o záplatách na Meltdown a Spectre

17. 1. 2018

Sdílet

V posledních letech hraje Mageia stále menší roli, se stále odkládanými vydáními posledních dvou verzí (5 a 6) a s malým týmem vývojářů má mnoho uživatelů tu a tam obavy, jak rychle je distribuce schopna reagovat na problémy. Spectre a Meltdown již kernelový tým Mageia patřičně záplatoval.

Mageia SA o Spectre / Meltdown
Autor: David Ježek

Vybrané Mageia SA o Spectre / Meltdown

K dispozici je jak jádro pro vývojovou verzi Cauldron (vzejde z ní jednoho dne Mageia 7), tak backport pro Mageiu 6 založený na jádru 4.14.13. Pro uživatele verze 5 již před týdnem Mageia vystavila doporučení: je nejvyšší čas aktualizovat na Mageiu 6. Kompletní přehled bezpečnostních aktualizací je pro Mageiu k dispozici na domovském webu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2018 15:41

  Raikö (neregistrovaný)

  Pripadam si jako ohrozenej druh, kdyz pouzivam Mageiu. :D
  Kde jsou ty casy, kdy Mandriva vladla Linuxovym desktopum.
  Pritom ma nastroje, ktere nikdy nebyly v zadne distribuci prekonane. Drakconf s jeho sadou drak toolu je proste neprekonatelny. Pokud vim, tak zadna distribuce nema tak konzistentni spravu celeho OS a jeho sluzeb pod jednim ovladacim centrem a to vse dostupne jak s GUI, tak v terminalu.
  Kdyz treba vezmu takovy Diskdrake, tak se mi zda mnohem promakanejsi nez GParted. Mockrat se mi stalo, ze gparted mi nezobrazil rozlozeni disku nebo se odmitl spustit, kdyz na disku nasel nake podivne chyby. Diskdrake to prekousal. Navic nabizi velke moznosti pri rozdeleni disku a pri konfiguraci a pripojeni jednotlivych oddilu.
  Kdyz sem s Linuxem zacinal, tak to byla moje jedina moznost jak bez pokrocilych znalosti Linux vyuzivat plnohodnotne a vse si do hloubky jednoduse nakonfigurovat.
  Byla by opravdu skoda kdyby Mandriva/Mageia zanikla uplne.

 • 17. 1. 2018 23:31

  Raikö (neregistrovaný)

  (Open)Mandriva je na hranici preziti. Taky stale upada. Viz. statistiky na distrowatch.org: https://www.distrowatch.com/popularity

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.