Hlavní navigace

Mailpile: nový web mail slibující bezpečnost

21. 8. 2013

Sdílet

Na serveru Indiegogo probíhá crowdfundingová akce, jejímž cílem je vybrat finance na vývoj nového webmailového rozhraní Mailpile. Přestože uběhla teprve třetina doby vyměřené pro sbírku, už nyní je projekt úspěšný a cílovou částku sto tisíc dolarů se mu podařilo vybrat. Pravděpodobně tedy bude rozpočet výrazně překročen.

Projekt chce v lednu příštího roku představit alfa verzi webového mail klienta, které bude zveřejněno pod otevřenou licencí a bude jej možné nainstalovat přímo na koncovou stanici či na vlastní server. Nabídne moderní webové ovládací rozhraní, jednoduchou instalaci, podporu OpenPGP i S/MIME šifrování, rychlé vyhledávání, zabudovanou podporu pro Jabber a podporu více uživatelů.

Software bude napsán v Pythonu a jeho testování bude primárně probíhat na Linuxu a OS X, ale fungovat bude i na Windows. Finální verze 1.0 bychom se měli dočkat v průběhu léta roku 2014.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.