Hlavní navigace

Mandriva zatím přežije, její budoucnost je ale stále nejistá

2. 5. 2012

Sdílet

Jean-Manuel Croset, ředitel společnosti Mandriva, oznámil, že firma má zatím dostatek financí na další fungování a vývoj. Jeho zpráva je jako obvykle velmi stručná a neobsahuje žádné podrobnosti. Informace o dalším směřování firmy se prý dozvíme v polovině května. Podle všeho společnost projde nějakou zásadnější restrukturalizací a musí změnit svou strategii a zdroje příjmů peněz. Otázkou je, jestli jí v té chvíli ještě zbudou nějací vývojáři a uživatelé.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2012 15:06

  Blaazen

  Mandrake bylo první distro, který jsem instaloval. Bylo to někdy kolem 2003. Zkusil jsem Gnome i KDE a vyhrálo KDE - bylo hezčí. Byl to nějakej starší Celeron tak 233MHz, trocha paměti. Nainstalovanej XMMS, KOffice, KDevelop. Nautilus byl tehdy hrozně pomalej. A nějaká 2D-dungeon hra, název po těch letech už nedám.

 • 2. 5. 2012 16:35

  vitekpin (neregistrovaný)

  jojo, též to mám úplně stejně, jen jsem měl celeron 500Mhz, troška nostalgie :-D

 • 2. 5. 2012 17:13

  sanktis (neregistrovaný)

  hehe, presne, zacal som s mandrake tiez koncom 2003, vyskusal vsetky WM a zostal som pri FVWM a mandrive dodnes. Z mojej strany plna spokojnost...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.