Hlavní navigace

Mark Shuttleworth: stoupá zájem o enterprise desktop na Ubuntu

2. 5. 2019

Sdílet

Mark Shuttleworth

Canonical vydělává peníze především na cloudu a IoT, ale v poslední době se objevuje velmi silná poptávka po kvalitním linuxovém desktopu z trochu překvapivého směru – od vývojářů umělé inteligence. Mark Shuttleworth to řekl na Open Infrastructure Summitu, kde hovořil o nové komerční podpoře pro desktop založený na Ubuntu.

Společnosti si pořizují podporu pro linuxový desktop, protože chtějí mít flotilu desktopů s Ubuntu pro své vývojáře umělé inteligence, řekl Shuttleworth. Ubuntu je ve vývojářské komunitě používáno velmi dlouho, ale zatím to nebylo příliš vidět a bylo to trochu mimo záznam. Teď začínáme podporovat desktop způsobem, o který nás dříve nikdo nežádal.

Mark během řeči hovořil také o odchodu od Unity, které prý bylo velmi kontroverzní a odvádělo pozornost, přestože bylo velmi dobré. Abych byl upřímný, Gnome nám zachránilo zadek. Když jsme se rozhodli opustit Unity, hledali jsme nové desktopové prostředí a tím bylo právě Gnome.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.