Hlavní navigace

MatchStick, vyzyvatel Chromecastu s Firefox OS, nabírá zpoždění

11. 2. 2015

Sdílet

Minulý podzim na Kickstarteru uspěl projekt MatchStick, který posbíral téměř půl milionu dolarů. Ve zkratce jde o streamovací dongle ve stylu Chromecastu s tím rozdílem, že MatchStick poběží na bázi Firefox OS a tedy bude i podstatně otevřenější. Pro cca patnáct tisíc přispěvatelů máme špatnou zprávu – zařízení nedorazí v únoru, jak bylo přislíbeno, ale až o půl roku později.

Hlavním důvodem zpoždění je nutnost vypořádat se s podporou obsahu chráněného DRM (Netflix a řada dalších služeb). I proto MatchStick dostane výkonnější procesor, než se původně počítalo. Namísto dvoujádrového ARM čipu bude obsahovat rovnou čtyřjádro. Více zatím tvůrci neprozradili, ale pravděpodobně by mohlo jít o další SoC od Rockchipu.

(Zdroj: LinuxGizmos.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2015 10:29

    Petr (neregistrovaný)

    Pěkně jste tu zprávu zmastili! Matchstick uspěl právě proto, že to neměl být další Chromecast s podporou Netflixu, ale plně open hw/sw stick bez DRM a dalších hovadin, plně přístupný pro bastlení, zaměřený spíše na věci jako local play, adhoc atd. Už v říjnu tvrdili, že to mají víceméně kompletně hotové. Ještě na CESu tvrdili, že distribuce bude ve slíbeném únoru. A najednou v únoru (po měsíci mlčení) přišli s tím, že nic nebude, že se vydání odkládá o 1/2 roku, aby tam mohli zamontovat DRM, k čemuž potřebují i silnější hw. Takže věci, pro které je nikdo nepodpořil, na které se nikdo přispěvatelů neptal a dodání (pokud se to dodrží) se od konce kampaně dostane skoro na rok, což je taky úplně mimo - v této oblasti to letí rychle dopředu a kdo ví, co bude k dispozici za dalších 1/2 roku. Hlavní ale je to, že bez ptaní změnili kompletně směřování projektu z plně open na další Chromecast, že z jejich strany silně vázne komunikace, že lžou o možnosti vrácení peněz, že... Na Kikstarteru je přes 1600 komentářů a minimálně 95% lidí je naštvaných, cítí se podvedení a chtějí dodržet co tvůrci slíbili a ať si nějaký DRM nesmysly udělají jako další projekt (verze 2) a nebo ať vrátí peníze (což slibují že se stane, když jim napíšete PM, ale v té vám oznámí, že nic vracet nebudou).

Byl pro vás článek přínosný?