brrr... nehezka predstava - na jedne strane vsicky nadavaji na mrkvosoft za integraci vsehomozneho, a na druhe strane se dela to same, a jeste se to oslavuje. ja fakt nikam zadny dokumenty na net davat nebudu, a ani nebudu pouzivat office z browseru ! :-D ... vzkazte to autorum. web 2.0 je hrackou velkeho bratra.
náhodou já používám Google Aps a docela si chrochtám... Ten slavnej OO (program na PC)mi občas spadne, startuje pomalu a zabírá RAM jak kdybych otevřel něco velkýho ve Photoshopu...
ja mam radsi vse hezky pekne v telplicku na svem pocitaci, procesoru, ramce a disku... uz jen Google Docs nebo jak se to jmeuje, kdy mam dokumenty ulozene <nekde> na googlu. kdo vi, co si v ty americe vymyslej za zakon, a... heh... nechci to domyslet. tyhle ty centralizovany internety se mi vubec nelibej X-( :-D
No jestli půjde jednoduše nastavit, aby se mi třeba .doc otevřel přímo přes google(ve firefoxu na to je myslim rozsireni), tak bych to uvital ;) Ono kdyz jste odriznuti od PC a muzete se spolehnout jen na internet, tak by se to hodilo. jeste bych uvital, kdybych si ulozil jak se ma chovat OOo v PC a soubor s tim nastavenim hodil google, aby se choval stejně ;)
Ono je otázkou, jak si těch dat ceníte. Uložil byste na online disk (do Google Docs, nebo jiné podobné věci na inetu) své účetnictví, faktury, dokumentaci projektu? Uložil byste tam svůj výpis z bankovního konta? Fotografie přítelkyně, případně "domácí video" s přítelkyní? Návod k pěstování konopí, deník ve kterém píšete že užíváte heroin? Svoje CV?
Já sice nepodnikám žádné nelegální věci, ale přesto nejsem ochoten věřit, že firma, která žije z kontextové reklamy, nebude do mých dokumentů hrabat. Další věcí je zabezpečení dokumentů na serverech takové společnosti, a zabezpečení během přenosu. Možná maladší generace, která ráda píše blogy (v naprosté většině případů zbytečný balast), a div si nemontuje web kamery do bytu, to bude vidět jinak. Já zastávám názor, že soukromí je důležité, a soukromá data se patří chránit.
Máte pravdu, ale o ukládání osobních dat jsem nemluvil. Třeba když bych potřeboval ve škole kde je M$ office 2003(nebo tak nějak) otevřít něco s příponou .odt apod. Co se týče toho nastavení, tak mám na mysli hlavně nastavení vzhledu a chování programu. Ale třeba automaticky ukládat soubor(když něco píšu) na HDD u PC kde zrovna sedím by mi docela vyhovovalo. Odeslat to můžu přes jinačí online službu ;)
Radsej by som privital platformu pre Office na intranete.... teda aby subory boli ulozene u mna a moj webserver by sa o vsetko staral....toto by naozaj usetrilo vela nakladov....ale tu asi Google nebude vyvreskovat o opensource a tu ich platformu nezverejni.
Presne tohle by se me libilo. Ve firemni siti by bezel server a klienti by byli jen lehke terminaly s browserem. Hezky vsechno ulozene a zalohovane na servru. Naklady na klientske stanice minimalni, naklady na software minimalni, naklady na spravu systemu minimalni.
Je pravda ze v soucasnosti lze neco takoveho provest skrze vzdalene plochy ale to me prijde jako nehezke a neefektivni reseni.
to udelaji tak, aby se zase ne'vylepsilo' rozhrani na gmailu, tak je mi to docela jedno..
Posledni gooogle 'improvement' na vyse zminovanem mne dohani k nepricetnosti. Je to pomalejsi, vselijaka ta graficka udelatka jsou mi k nicemu a kdyz se chystam psat text mailu, tak mi ten bazmek, co vyskoci na zapati stranky v pripade, ze jsem zrovna dostal novy mail sebere fokus z toho vstupniho textoveho pole. Takze jsem pulku mailu napsal do prazdna. Clovek aby porad cucel na monitor, jestli ma porad kurzor v tom poli.
Co je ale nejhorsi, NIKDE se neda nastavit, ze chci, aby se mi defaultne otviralo to stare rozhrani bez tech 'vylepsovatelu'. Psal jsem jim 2x (a najit KAM se da vlastne psat byl taky pekny opruz, silne mi to pripominalo system 'Napovedy a reseni problemu' na jistem 'os'), ale ani se neobtezovali s odpovedi...
O tom vim. Ale abych to tam mel, musel jsem vzdycky kliknout na link (vpravo nahore) 'Stara verze'.
Nicmene, ted jsem trochu zalaboroval, a skutecne, kdyz si dam ten link do zalozek, tak mne to po prihlaseni prepne do toho starsiho rozhrani. Ale to NENI nastaveni vzhledu UVNITR nastaveni, ja jsem se do toho vzhledu musel vnutit jinym linkem zvenci. Kdyz se neco zmeni na strane Google, muze byt vsechno jinak...
No mě osobně se po prvním přepnutí do "Staré verze" zeptal, zda to tak má nechat ... tak jsem mu to potvrdil a od té doby mám HTML rozhraní všude, kde se lognu.
Google Doc není zatím ekvivalentní OOo. Sice ho zase nějak moc prozkoumaný nemám co se týká vzorců, ale co se týká obrázků tak neumí SVG grafiku a všechno převádí na rastrovou a to mi trochu vadí.
Proč by měl integrovat OpenOpice? Majorita používá plnohodnotný soft MS Office s extenzemi .doc a .xls, takže integrovat nějakou náhražku jen kvůli komunitě...
Bohužel OpenOffice je klasická tlustá aplikace, a těžko jí poskytovat po webu. Jednou možností je OOo kompletně přepsat pro webový interface. To je ale zřejmě jednodušší rozšiřovat Google Docs. Navíc HTML má velikou spoustu omezení, takže výsledek bude vždy polovičatý.
Druhou možností je poskytovat Remote Desktop přes webový innterface. Bohužel tohle vyžaduje velikou spoustu paměti a CPU na straně serveru. OOo je nesmírně žravá aplikace i na lokálním PC, natož pokud máte stovky tisíc uživatelů. Tohle mi přijde neřešitelné. A samozřejmě při každém pohybu myši, stisku klávesy apod. potřebujete round trip. I s velmi úsporným protokolem typu RDP je to pořád problém.
Třetí možností by byla webová aplikace psaná pomocí technologie XAML, například SilverLight. Tam je možné vytvořit prakticky plnohodnotný interface, ale samozřejmě zůstávají další omezení (rozšíření, makra, integrace aplikací, tisk, bezpečnost, soukromí). Navíc nemyslm, že by zrovna Google psal něco pro .NET :), takže tenhle scénář nechme MS, který na tom jistě pracuje.
Nakonec by mě zajímalo, proč to celé. Pokud někdo chce mít dokumenty na webu (proč proboha? k soukromí jsem se vyjadřoval už v jiném příspěvku), tak stačí lokální aplikace, a k ní třeba WebDAV. Nějak mi uniká, v čem webová aplikace přinese výhodu.
XAML odpovídá 1:1 objektům .NET Frameworku 3.5. Textbox v XAML má tedy vlastnostni a vzhled nativního textboxu, obdobně s dalšími prvky. V tom vidím tu výhodu. Samozřejmě je výhodou i široký a pokročilý framework, který má podporu pro pokročilé typografické features apod. Zároveň je možné použít ten samý interface (a nakonec i kód) pro lokální i "webovou" aplikaci, samozřejmě s omezeními specifickými pro webovou verzi (například žádný přístup k lokálním souborům, pokud není projekt digitálně podepsán, a odsouhlasem uživatelem).
Existují i alternativy, ale nemyslím, že by byly lepší.