Hlavní navigace

MEPIS se vrací zpět k Debianu

31. 7. 2007

Sdílet

SimplyMEPIS je velmi populární desktopovou distribucí, jejímž základem byl vždy Debian. Počátkem roku 2006 se však její zakladatel Warren Woodford nechal slyšet, že by rád celou distribuci postavil na Ubuntu. Přibližně o měsíc později bylo vše oficiálně potvrzeno a následující verze MEPIS 6.0 už byla skutečně založena na Ubuntu.

Důvodem přechodu měl být pružnější, pravidelný a lépe nastavený vývojový cyklus Ubuntu. Vše je ovšem jinak a Woodford se rozhodl opět vrátit k Debianu. „Dapper nebyl updatován tak, jak si uživatelé přáli. Vlastně byly přidávány bezpečnostní záplaty, ale neobjevovaly se nové verze aplikací,” shrnul Woodford problém. Distribuce se tedy opět vrací ke kořenům a bude postavena na distribuci Debian GNU/Li­nux 4.0 „Etch”.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 7. 2007 10:03

    anonymní
    Prekvapuje mne, ze clovek, ktery vytvari distribuci zalozenou na Debianu/Ubuntu nevi tak zakladni vec, ze v Debianu/Ubuntu se po vydani stable verze meni jen balicky, ktere maji bezpecnostni problemy. Taky nechapu, jak si pomuze s Etchem, ktery stejne jako Ubuntu nebude do stable vetve zarazovat nove verze programu a navic nikdo nevi, kdy vyjde nova verze Debianu. Jestli za rok (asi ne), za dva (mozna), nebo za tri (to asi nejspis). Ubuntu narozdil od Debianu ma pravidelny vyvojovy cyklus a kazdeho pul roku je nova verze + kazde dva roky LTS verze. Takze bych rekl, ze si Woodford zadelal na dalsi problemy.
  • 31. 7. 2007 10:53

    Peter Lehotsky (neregistrovaný)
    Ubuntu jakoze nema vyvojovou vetev? Stable ubuntu je zmrazeny (doplneny, patchovany.......) testing debian k urcitemu datu.
  • 31. 7. 2007 11:27

    anonymní
    > Ubuntu jakoze nema vyvojovou vetev? Stable ubuntu je zmrazeny (doplneny, patchovany.......) >testing debian k urcitemu datu.
    A co je asi Stable Debian? Totez ne? S tim rozdilem, ze vychazi jednou za dva az tri roky, kdezto Ubuntu pravidelne kazdych sest mesicu. Tedy s jedinou vyjimkou Dapper Drake, ktery byl prvni LTS a jeho vyvoj trval mesicu osm, kvuli doladeni. Ale Edgy Eft zase trval jen mesice ctyri, takze se to srovnalo a jedeme zase podle planu. Pristi rok bude 8.04 LTS. Tomu ja rikam predikovatelny vyvojovy cyklus. Na tom se da stavet business.
  • 31. 7. 2007 11:23

    anonymní
    Ale SimplyMEPIS je postaven na STABLE Debianu/Ubuntu a ne na Testing. To je dost rozdil. Ja jsem se jen snazil rici, ze podle mne slapl Woodword do louze, protoze ve Stable verzi Debianu i Ubuntu se proste nemeni baliky, ktere nejsou postizeny nejakou bezpecnostni chybou. Rozdil mezi Debianem a Ubuntu je v tom, ze ubuntu vychazi pravidelne (pravidelne forkuje Testing repozitar z Debianu), kdezto Debian Stable vychazi jednou za uhersku rok, naprosto nepredvidatelne.

Byl pro vás článek přínosný?