Hlavní navigace

MHD zdarma s androidím telefonem

25. 9. 2012

Sdílet

Corey Benninger a Max Sobell prezentovali na bezpečnostní konferenci EUSecWest aplikaci UltraReset, která dokáže přečíst a zapsat data na karty hromadné dopravy ve městech San Francisco a New Jersey, pomocí mobilního telefonu s NFC čipem. S touto aplikací je pak možné cestovat téměř zadarmo, protože vybitý kredit si může uživatel hned obnovit. Jde o bezpečnostní díru systému založeném na kartách s NFC čipem a je klidně možné, že bude existovat více měst se stejnou bezpečnostní dírou. Aplikace nebyla zveřejněna, ale můžete si vyzkoušet její osekanou verzi UltraCardTester, která vám řekne, zda je karta přiložená k vašemu telefonu zranitelná. Žádný zápis dat už ale neprovádí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2012 11:23

  Ast (neregistrovaný)

  V Plzni už se to dávno na Plzeňské kartě praktikuje. Jediné co proti tomu PMDP zmůže a aplikuje je blacklist.

 • 25. 9. 2012 13:25

  Ondřej Caletka
  Zlatý podporovatel

  Přesně tak, provozovatelé českých dopravních karet bezmezně věří v neomylnost zúčtovacího centra. Vůbec jim ale nedochází, že tím otevírají dvířka pro velký DoS. Stačí lidem v tramvaji dobíjet nenápadně kredit.

  V případě Plzně je to o to horší, že tamní karta slouží jen jako peněženka, vlastní jízdenka, kterou kontroluje revizor, je vytištěna na papírku. A z něj nemá revizor šanci poznat, že byl zaplacen nekrytou kartou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.