Hlavní navigace

Microsoft bude v Číně prodávat distribuci s Hyper-V

24. 8. 2011

Sdílet

Microsoft se v Číně dostává do netradiční role – bude prodávat místní linuxovou distribuci. Firma totiž uzavřela dohodu s místní společností China Standard Software, se kterou bude spolupracovat na vývoji a prodeji distribuce NeoKylin Linux Server, která bude doplněna o architekturu Hyper-V Open Cloud. Microsoft doufá, že se mu podaří své cloudové služby dostat mezi velké čínské zákazníky, zejména vládní organizace.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 8. 2011 15:07

  černovlasá blondýna (neregistrovaný)

  Nevím nevím jak to zamýšlí a jestli jim jejich technologie poběží na linuxu korektně a zda se jim něco takového vůbec podaří. Pokud zabrousím do burzovního odvětví, tak myslím londýnská burza nasadila při modernizaci systémy od microsoftu, ale kvůli problémům s odezvou a výpadky musela cca po 1-2 letech (už přesně nevím) přejít na linuxové řešení.

 • 25. 8. 2011 16:41

  Platič (neregistrovaný)

  Nebuď labuť.
  Londýnská burza nejdříve nasadila blbou aplikaci (windowsovou) a protože ta aplikace měla dlouhé odezvy, tak přešli na jinou aplikaci (linuxovou).

  Operační systém v tom nehrál žádnou roli.
  Je to všeobecně známý fakt.

 • 24. 8. 2011 15:09

  Sadam (neregistrovaný)

  Takze vlastne linuxove distro bude rozsirovat microsofti vendorlock... hezke...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.