Hlavní navigace

Microsoft, Google a Mozilla budou spolupracovat na ladění kompatibility prohlížečů

25. 3. 2021

Sdílet

Prohlížeče Chrome Firefox Edge Safari Autor: Root.cz

Společnosti Microsoft a Google oznámily, že chtějí řešit nejpalčivější problémy s kompatibilitou svých prohlížečů. Na iniciativě nazvané Compat2021 budou spolupracovat mimo jiné s Mozillou. Zaměří se zejména na pět oblastí, které trápí vývojáře, když se snaží vytvořit web se stejným vzhledem ve všech prohlížečích: CSS Flexbox, CSS Grid, CSS position: sticky, CSS aspect-ratio a CSS transformace.

Postup je možné sledovat na stránce projektu, kde jsou prohlížeče hodnoceny na škále do stovky. Různé verze prohlížečů jsou testovány na podporu ve zmíněných pěti oblastech, přičemž v každé z nich mohou získat až plných 20 bodů.

V současné době mají vývojové verze Chrome a Edge celkem 86 bodů, Firefox Nightly dosáhl na 83 a vývojové Safari Preview získalo 64 bodů. Proti tomu stabilní vydání Chrome a Edge mají 83, Firefox získal 68 a Safari 60 bodů. Cílem je během letošního roku tyto problémy vyřešit a dostat všechny sledované prohlížeče na stovku.

(Zdroj: Cnews.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.