Hlavní navigace

Microsoft musí američanům vydat data uložená v Irsku

Sdílet

Roman Bořánek 1. 8. 2014

Americký oblastní soud pro Manhattan nařídil Microsoftu, že musí vyšetřovatelům vydat požadovaná data uložená v Irsku. Jedná se o komunikaci, která by měla souviset s jistou drogovou kauzou. Podle soudce není podstatné, kde se nachází samotné servery, ale to, že společnost sídlí ve Spojených státech a tudíž data musí vydat.

Přestože cloudové služby už jsou tu s námi nějaký čas, podobné případy zatím nejsou obecným způsobem právně ošetřeny. Microsoft se proti rozhodnutí odvolá. „Takovým postupem by americké orgány činné v trestním řízení v podstatě získaly celosvětovou jurisdikci pro přístup k digitálnímu obsahu,“ říká expert na digitální právo Craig Newman. Paradoxem je, že vydání dat uložených ve fyzické podobě tímto způsobem vyžadovat nelze.

(Zdroj: USA Today)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 8. 2014 10:10

  strepty (neregistrovaný) ---.map.sk

  To bude musiet vystrovatelom uvolnit data aj Adobe. A ten ma uz len cloudove sluzby cize kazda fotka spracovana v photosope je k nahliadnutiu uradom USA, kam to speje?

 • 1. 8. 2014 17:08

  adobe (neregistrovaný) 89.29.41.---

  proc?

  pokud prece neulozim soubor na adobe cloud disk, tak neni problem. aspon me se tam zadna data nesynchronizuji (a to mam posledni verzi)...

 • 2. 8. 2014 15:58

  strepty (neregistrovaný) ---.95-103-165.t-com.sk

  Sam nemam photoshop len som cital nejake clanky a vsade pisu len o cloude, tak som nadobudol dojem ze offine spracovnie uplne zrusili ;-)

 • 1. 8. 2014 11:10

  Jarda_P

  „Takovým postupem by americké orgány činné v trestním řízení v podstatě získaly celosvětovou jurisdikci pro přístup k digitálnímu obsahu,“

  Aha, ony Spojene staty jeste nemaji celosvetovou jurisdikci uplne na vsechno? Casto mivam opacny dojem a jeste se najdou taci, kteri se mohou pretrhnout, aby jim vyhoveli, jen aby jim mohli zarazit hlavu jeste hloubeji do riti.