Hlavní navigace

Microsoft nabídne Azure Stack pro cizí servery

10. 7. 2017

Sdílet

Microsoft se svým cloudem Azure slaví úspěch, jde o jednu z nejlépe se rozvíjejících divizí společnosti. Aby se platforma mohla rozvíjet i dále, Microsoft umožní provoz Azure na cizích serverech. To znamená, že větší klienti si budou moci objednat Azure Stack a provozovat ho svépomocí na vlastním hardware. Díky tomu bude Azure lépe dostupné v různých koutech světa. Výhodou je také možnost provozovat Azure Stack pouze v interní síti.

Microsoft chce řešení prodávat především jako komplet hardware + software. Dohodl se se společnostmi jako Dell, HPE, Lenovo, Huawei nebo Cisco, že budou dodávat servery a zajistí jejich zprovoznění. Co se týče ceny, tak bude možné nejen koupit celý Azure Stack za jednorázovou fixní částku, ale také průběžně platit za využívání různých možností, podobně jako to funguje na serverech Microsoftu. Cena ale samozřejmě bude podstatně nižší.

(Zdroj: TechCrunch)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2017 23:42

  asdf123 (neregistrovaný)

  nieje to predovsetkym ako hw+sw, ale je to appliance only, bude sa to dat kupit len od partnerov ako predinstalovana appliance kde nebudete mat ziadne prava. Cena HW sa bude platit vendorovi a za MS licenciu budete platit priamo MS, cize kazdy GB, aj ked ho mate kupeny na "vlastnom" HW, tak budete k tomu platit mesacne ako keby bol z Azure, za compute tiez budete platit mesacne, traffic si uz nieso isty :). Ma to osobitny portal, cize si neviete prepojit public azure a azure stack v jednom Azure portali, aj ked vyzeraju identicky. Ma to strasne vela much a mna teda na tej prezentacii vobec nepresvedcili ze to je mature produkt :)

 • 13. 7. 2017 23:06

  pobavilo (neregistrovaný)

  Jebosoft pokoušející se opět dělat cloud dvacel let za opicema mě vždycky neskutečné pobaví (viz OneDrive skandály). Je to jak ryba na suchu, která je schopna se jednou za čas sama polít vodou, aby ještě chvilku přežívala v prostředí, kde nemá ani zdaleka co dělat.

 • 19. 7. 2017 3:56

  Lael Ophir

  No tak jistě, dělají to hrozně špatně:
  http://www.investopedia.com/news/microsoft-could-surpass-amazon-cloud-computing-year-amzn-msft/

  Ad OneDrive skandály - nevím o kterých skandálech mluvíte, ale vím že problémy měli všichni cloud provideři. Cloud ale hlavně není primárně o OneDrive. Je o tom, že si pronajmete nějakou IT službu. Například VM na kterém běží MS Exchange, nebo MS Dynamics AX, případně vaše vlastní aplikace. Hodnota Azure Stacku je v tom, že můžete používat cloudové technologie (BLOB storage, cloudovou verzi MS SQL, Queues, Relays, Search, Machine Learning atd.) jak v cloudu, tak na svých serverech, a v běžet věci tam, kde zrovna dneska uznáte za vhodné. Další výhoda je v tom, že s těmito technologiemi se k serverům chováte jako ke stádu, ne jako k domácím mazlíčkům. Kde byste v klasickém prostředí musel pracně vytvářet třeba HA nebo load balancing clustery, tam s cloudovými technologiemi máte podobné možnosti prakticky zadarmo.

  Nevýhodou cloudu je samozřejmě to, že máte data u providera, musíte mu věřit, a musíte mít spojení s ním. Tenhle problém ale eliminuje právě použití privátního cloudu, jako je Azure Stack. A přitom pokud potřebujete třeba přesunout část zátěže, tak pořád máte možnost snadno využít služby providera.