Hlavní navigace

Microsoft opravuje kritickou chybu v aplikaci Skype

4. 6. 2015

Sdílet

Pár dní po problému v iOS, kde pro restartování iPhone stačilo poslat SMS nebo textovou zprávu skrze Messenger obsahující speciální řetězec složený z vícero znaků latinské abecedy, arabských znaků a dalších Unicode znaků, přišla na řadu aplikace Skype. Zde byla do včerejška přítomna chyba, u které stačilo přijmout nebo někomu poslat zprávu obsahující následujících osm znaků http://:. Výsledkem byl pád aplikace. Jelikož se tato zpráva uložila do historie, Skype se po restartování dostal do stejného stavu. Přeinstalovaní též nepomohlo, protože si aplikace při prvním spuštění natáhla historii zpráv.

Postiženy byly verze pro Windows 7, 8, Linux, Android a iOS. Chyba se neprojevila jen u verze pro Mac a tabletové verze pro Windows 8.

Společnost Microsoft chybu obratem opravila na všech inkriminovaných platformách. Bližší informace však neposkytla. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete aktualizovat, nastavte si příjem zpráv jen od svých kontaktů a případně rovnou zakažte ukládání historie chatu.

Bohužel zatím není jisté, jestli tento defekt nezpůsobuje další bezpečnostní problém.

(Zdroj: VentureBeat)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?