Hlavní navigace

Microsoft Powershell bude podporovat SSH

3. 6. 2015

Sdílet

Vývojáři Microsoftu z Powershell týmu budou podporovat SSH (Secure Shell). Zatím nejsou přesné informace o tom, jak bude integrace SSH s Powershell vypadat. Pokus o integraci SSH do Powershellu byl v minulosti dvakrát odmítnut, nyní se situace změnila, s podporou je plánováno přispívání do SSH komunity.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2015 18:04

  bez přezdívky

  ja ne, tesim se.
  PS bohuzel predbehl *nix svet :(, objektovy, moduly (nejen) pro administraci vmware/citrix prostredi, jednoduchy paralelni remoting, davkove joby, kvalitni dokumentace vcetne prikladu...

  JPP pry na vyvoj najali nejakeho linuxaka, takze pro me je fajn ze funguji klasicke prikazy jako rm/ls...

  Nicmene sem zvedav, jak se vyporadaji s rozdilnostma distribuci. Napriklad get-service vrati stav sluzeb na danem stroji, co budou delat s systemd/initv/*?

  Co balickovaci systemy?

  Ap, sem zvedav...

 • 3. 6. 2015 19:00

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Ad jak se vyporadaji s rozdilnostma distribuci. Napriklad get-service vrati stav sluzeb na danem stroji, co budou delat s systemd/initv/* - ta integrace nejspíš bude vypadat tak, že z PowerShellu budete moci přistupovat k SSH serveru, něco typu Invoke-Command-Ssh -ComputerName Monolith -ScriptBlock { ls / } -credential chris a Enter-SshSession -ComputerName COMPUTER -Credential USER. Ke stroji s Windows se připojíte s SSH klientem, tak jako se dnes připojíte z PowerShellu běžícího na jiném stroji s Windows. Nemyslím že by MS portoval PowerShell na Linux.

 • 3. 6. 2015 22:09

  fanoush (neregistrovaný)

  Ano, o tom to hlavne je - vzdalene se pripojit z linuxu do powershell konzoly a naopak.

  Nicmene powershell je postaveny na .net a ten microsoft na linux portuje, a potrebuje k tomu i funkcni nuget pro linux, taky visual studio ma byt multiplatformni a koukal jsem ze se v Azure resi DSC pro linux, takze bych se vubec nedivil kdyby pozdeji nebo spis drive prisel na radu i powershell na linuxu, primo se to nabizi.

 • 4. 6. 2015 0:47

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Nemyslím že by MS portoval na Linux kompletní .NET Framework, včetně například WinForms. Navíc jsou tu problémy o kterých psal kolega Malaník: takový cmdlet get-service těžko může vrátit objekty linuxových deamonů, když na Linuxu neexistuje žádné API pro práci s daemony. A i kdyby snad existovalo, ten cmdlet na Windows vrací objekty typu System.Service­Process.Servi­ceController, které mají sadu vlastností a metod relevantních na platformě Windows. Linuxové daemony na ten objektový model asi nenarazíte. Podobné problémy budete nutně mít s většinou cmdletů. Port by asi byl možný, ale výsledek by se od Windows dost lišil. A vzhledem k tomu že Linux si na objekty moc nehraje (protože všechno je soubor), tak je otázkou, co by vlastně mělo být výsledkem.

  Pak je tu samozřejmě otázka motivace. MS zjevně chce uživatele jiných platforem zapojit do svého ekosystému, a z tohoto hlediska je pochopitelná snaha například nabízet MS Office pro iOS a Android. K tomu nechce aby zůstal izolovaným ostrovem, takže nabízí jistou interoperabilitu s dalšími platformami. Ale vylepšovat jiné platformy, a tím posilovat konkurenci, to by bylo dost zvláštní.

  To jsou ve zkratce důvody mé skepse.

  Ad visual studio ma byt multiplatformni - MS zatím uvedl public preview Visual Studio Code, které s klasickým VS sdílí prakticky jen jméno. Motivací je nejspíš to aby se vývojáři na všech platformách dostali k nástrojům MS. Otázka je, kolik těch nástrojů dostanou. Sám jsem na to zvědavý.

 • 3. 6. 2015 23:44

  Jarda_P

  Nezoufejte, nepodlehejte beznadeji. MS ma na vse genialni reseni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky